Dekoracje dla domu z lnu

Len to tkanina, która pozytywnie działa na organizm człowieka – ma właściwości antyalergiczne, wykazuje działanie bakteriobójcze nie gromadzi ładunków elektrostatycznych. Jest bardzo przewiewny, wykazuje działanie termoregulacyjne, dzięki temu chłodzi latem a zimą ogrzewa nasze ciało, zapewniając właściwą temperaturę. Jest więc niezastąpiony o każdej porze roku.

Obecnie len ma szerokie zastosowanie jako tkanina do produkcji nie tylko ubrań ale także może być wykorzystywany w każdym pomieszczeniu w domu: salonie, kuchni, sypialni czy jadalni. Dzięki naturalnej gamie barw, na znaczeniu zyskuje surowa faktura tkaniny, która wpisuje się w klimat każdego stylu wnętrza – skandynawskiego, nowoczesnego czy klasycznego. Szeroki wybór lnianych tekstyliów takich jak: pościel, obrusy, serwety, zasłony czy poszewki na poduszki dają duże możliwości aranżacyjne.

Zastosowanie lnianej tkaniny we wnętrzu

Len szczególnie nadaje się do dekorowania okien. Wbrew ogólnemu przekonaniu, ten materiał nie jest sztywny i szorstki. Wręcz przeciwnie – dzięki poddawaniu go specjalnym procesom technologicznym staje się niezwykle miękki i przyjemny. Len w formie zwiewnej, przeźroczystej mgiełki polecany jest na firanki. Grubsze płótna świetnie sprawdzą się jako zasłony. Oba te elementy sprawią, że wnętrze stanie się przytulne a zarazem eleganckie. Len jest idealny do udekorowania centralnego miejsca w domu jakim jest stół. Sprawdzą się tutaj obrusy, serwety czy bieżniki. Dzięki naturalnym barwom i charakterystycznemu marszczeniu nadadzą kuchni czy jadalni wyjątkowej miękkości. Stanowić będą nietuzinkową dekorację zarówno codziennego jak i świątecznego stołu.

obrus-z-lnu-bez obrus-z-lnu-bez

Lniana pościel to tekstylia sypialniane, które z pewnością uprzyjemnią nasz nocny wypoczynek. Jest ceniona za delikatność, dzięki czemu nie podrażni nawet najbardziej delikatnej skóry. Ponadto bardzo dobrze absorbuje wilgoć, zapewniając komfort użytkowania w każdych warunkach. Do tego stanowi nietuzinkową dekorację wnętrza. Podobnie możemy ozdobić salon stosując do aranżacji poszewki lniane, które pozwolą nam uzyskać błyskawiczną metamorfozę wnętrza. Dzięki nim znudzona sofa zyska drugie życie a pomieszczenie jednocześnie się ociepli.

Len – ekologiczny i trwały

Niezaprzeczalną zaletą lnianej tkaniny jest jej trwałość. Jest niezwykle odporna na tarcie i rozciąganie. Co istotne, można ją prać w wysokich temperaturach. Jest to szczególnie ważne dla zachowania długiej żywotności naszych dekoracji lnianych, bez uszczerbku na pierwotnie nadanych im kształtach.

Dla osób dbających o ekologię len będzie szczególnie interesujący. Proces jego produkcji niewiele zmienił się przez tysiące lat, przez co negatywny wpływ na środowisko został ograniczony do minimum. Ponadto jest całkowicie biodegradowalny i bezodpadowy.

Piękno lnu tkwi w jego naturalnej strukturze. Jest ponadczasowy, dlatego możemy dekorować nim nasze wnętrza, bez obawy, że wyjdzie z mody. Decydując się na oryginalne lniane wyroby możemy mieć pewność, że zostaną z nami na długie lata. Minimalistyczna forma nadaje lnianym tekstyliom uniwersalnego charakteru, dlatego są tak popularne i często wykorzystywane przy aranżacji wnętrz. Warto się nimi otoczyć i docenić ich subtelną lekkość.