Len w pokoju dziecka – dlaczego warto

Pokój dziecka to miejsce wyjątkowe. Jego wygląd zapamiętujemy na długo i wspominamy już jako dorośli z sentymentem. Dlatego każdy rodzic chciałby stworzyć dla swojej pociechy piękną, zdrową i jednocześnie funkcjonalną przestrzeń. W nadchodzących sezonach w pokojach najmłodszych zdecydowanie będą rządzić naturalne materiały z lnianą pościelą na czele.

W dziecięcym pokoju duże znaczenie mają tkaniny. Dzięki nim wnętrze staje się przytulne, klimatyczne i przyjazne, a dzieci po prostu lepiej się w nim czują. Dlatego niezwykle ważne jest, aby w przestrzeni malucha było sporo miłych dla oka i przyjemnych w dotyku materiałów. Tkaniny powinny być dopasowane do potrzeb dziecka, a także trwałe i funkcjonalne. Najbezpieczniejszym i najzdrowszym wyborem będzie naturalny len.

Len – tkanina dobra na wszystko

Len jest niezwykle miękki i przyjemny w dotyku, dlatego stanowi idealne rozwiązanie dla delikatnej skóry dziecka. Wszystko za sprawą poddawania go odpowiednim procesom technologicznym, podczas których traci on swoją sztywność i szorstkość. Miejmy na uwadze, iż niemowlę bardzo wiele swojego wczesnego życia spędza w łóżeczku. Dlatego już od urodzenia możemy zadbać o jego komfort otaczając go tą cudowną tkaniną. Również starsze dzieci, odpoczywając w lnianej pościeli, odczują duży komfort podczas snu. Len bowiem doskonale przepuszcza powietrze, jest antyalergiczny i antybakteryjny. Te właściwości świetnie sprawdzą się u maluchów mających problemy skórne, np. atopowe zapalenie skóry. Ponadto materiał zapewni dziecku odpowiednią temperaturę podczas snu – latem przyjemnie ochłodzi ciało maluszka, a zimą otuli przyjemnym ciepłem. Komfort spania zapewnią dziecku również właściwości higroskopijne, czyli absorbujące wilgoć. Dzięki temu maluch się nie poci, a tkanina wciąż pozostaje świeża. Mając na uwadze zdrowotne walory lnu, warto również zainteresować się lnianym prześcieradłem czy lnianą piżamką dla dziecka, gwarantując mu tym samym spokojny i głęboki sen.

Naturalny lniany materiał świetnie sprawdzi się jako zasłonki w pokoju dziecka. Pięknie zmiękczy wpadające promienie słoneczne sprawiając, że wnętrze stanie się przytulne. Ze względu na swoje właściwości len, pomimo ekspozycji na światło, nie spłowieje i wciąż będzie wyglądać jak nowy. Jednym z większych problemów z tkaninami w pokoju dziecka jest zwykle odbarwienie tkanin po praniu. Niestety, materiały dla dzieci trzeba dosyć często prać, a co za tym idzie szybko tracą na intensywności koloru. Naturalna tkanina lniana jest odporna na tarcie i rozciąganie. Częste pranie, nawet w wysokich temperaturach nie wpływa na jej kształt, fakturę czy kolor. Tekstylia z niej wykonane będą nam zatem służyły na lata.

Podsumowując, stając przed wyborem materiałów do pokoju dziecka warto wziąć pod uwagę nie tylko wygląd czy cenę, ale przede wszystkim właściwości zdrowotne. Lniana tkanina to doskonała inwestycja w zdrowie malucha, rozwój i dobre samopoczucie. Warto zatem otoczyć nią przestrzeń dziecka.