Lniana narzuta – piękna i funkcjonalna ozdoba każdego łóżka

Narzuta pełni dwie funkcje – ozdobną oraz wprowadzającą ład i porządek na łóżku bądź kanapie. Jej dodatkową rolą jest ochrona pościeli przed kurzem i zabrudzeniami. Aby więc zapewnić sobie najwyższy komfort i bezpieczeństwo snu, a zarazem efektowne wykończenie aranżacji wnętrza, warto wybrać tę wykonaną ze stuprocentowego lnu. Jako, że len to tkanina ekologiczna o wielu dobroczynnych właściwościach, lniana narzuta sprawdzi się zarówno w sypialni rodziców, jak i pokoju dzieci.  

Len – elegancki i użyteczny

Len to naturalna i szlachetna tkanina o wielu dobroczynnych właściwościach. Dzięki wykorzystaniu jej jako narzuta na łóżko, zapewniamy sobie nie tylko komfort, ale i  niezwykłe właściwości estetyczne. Len jest bowiem tkaniną antybakteryjną, która ogranicza rozwój roztoczy oraz, dzięki należytej pielęgnacji, pozwala zachować jej atrakcyjny wygląd przez dłuższy czas.

Narzuty lniane mogą być gładkie, czy ozdobione ornamentami z eleganckimi frędzlami.

Dzięki temu, że len to tkanina naturalna, idealnie wkomponuje się w wystrój każdego pomieszczenia. Tak więc narzuta lniana wpisze się w estetykę nie tylko sypialni, ale i salonu. Będzie doskonałą ochroną i ozdobą każdej sofy i kanapy. Narzuty lniane mogą być gładkie, czy ozdobione ornamentami z eleganckimi frędzlami, dzięki czemu będą pasować zarówno do wnętrz w stylu typowo rustykalnym, bardzo modnym ostatnio – skandynawskim, jak i tradycyjnym

Dla starszych i młodszych

Jako, że len to tkanina ekologiczna, z powodzeniem można stosować ją także w pokoikach najmłodszych. W tym przypadku najczęściej znajdziemy ją pod postacią przewiewnej pościeli, zasłonek, piżamek, czy właśnie lnianej narzuty na łóżko.

Produkty uszyte z lnu są miękkie i przyjemne w dotyku, dlatego też bez obaw można wykorzystywać je we wnętrzach, w których przebywają dzieci.  Len bowiem doskonale przepuszcza powietrze, jest antyalergiczny i antybakteryjny. Te właściwości świetnie sprawdzą się u maluchów mających problemy skórne, np. atopowe zapalenie skóry.

Podsumowując, naturalna tkanina lniana jest odporna na tarcie i rozciąganie. Dlatego nawet częste pranie, nie wpłynie negatywnie na jej kształt, fakturę czy kolor. Dlatego też tekstylia lniane będą służyć zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom przez długie lata.