posciel-z-lnu-dla-dzieci

Pościel lniana dla malucha – dlaczego warto

Zapewnienie komfortowego i bezpiecznego snu dziecku stanowi bardzo ważny element codziennego życia. Dlatego, przed dokonaniem wyboru o zakupie pościeli, warto zapoznać się z jej właściwościami. Niewątpliwie, tkaniną, która sprawdzi się w pokoju nawet najmniejszego członka rodziny jest len. Jakie są zalety użytkowania lnianej pościeli przez dzieci oraz dlaczego sprawdzi się ona nawet w pokoiku małego alergika? Odpowiedź w artykule poniżej.

Pościel lniana dla alergika i nie tylko

Len to naturalna tkanina ekologiczna, nie posiadająca żadnych właściwości alergennych. Dlatego coraz częściej można spotkać ją jako pościel lniana w łóżeczkach dzieci z alergiami. Jest bakteriobójcza o właściwościach antystatycznych, przez co poszewka na poduszkę oraz kołdrę wykonana ze stuprocentowego lnu, nie będzie się elektryzować.

Lniany materiał cechuje to, że jest przewiewny, a jednocześnie przewodzi ciepło, dlatego doskonale sprawdzi się o każdej porze roku. W praktyce oznacza to, że porą letnią, pościel lniana wpłynie na obniżenie temperatury ciała maluszka, a zimową, otuli je ciepłem.

Jak dbać o lnianą pościel

Tak jak każda inna tkanina, tak i len wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest pranie jej w temperaturze 40 stopni Celsjusza, nie poddawanie wirowaniu oraz rezygnacja z pralni chemicznej. Dzięki temu, że len jest tkaniną niezwykle wytrzymałą, będzie służyć dziecku przez dłuższy czas.

Aby jednak mieć pewność wspomnianych powyżej właściwości, warto wybierać wyłącznie pościel wykonaną w stu procentach z lnu. Dotyczy to zarówno poszewek, jak i samego lnianego prześcieradła.

Słonik to marka odpowiedzialna, dlatego wszystkie nasze produkty szyte są z certyfikowanego materiału, najwyższej jakości od sprawdzonego producenta. Zarówno pościele lniane dla dzieci, jak i cały nasz pozostały asortyment szyjemy ręcznie w Polsce.