posciel-lniana

Pościel lniana – dlaczego warto

Dobry sen ma duże znaczenie dla każdego człowieka. Przeznaczamy na tę czynność około 1/3 doby. Warto zatem zadbać aby spędzić ten czas w przyjaznych dla naszego ciała warunkach, które pozwolą nam się w pełni zregenerować. Wybór pościeli do naszej sypialni to nie lada wyzwanie. W co więc się ubrać do snu? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta. Najlepszymi przyjaciółmi dobrego snu są naturalne i przewiewne materiały. Jeśli zatem stoisz przed wyborem tekstyliów do swojej sypialni warto zainteresować się pościelą z lnu.

Wyjątkowe właściwości lnu

Przeprowadzone badania potwierdzają, że lniana pościel, dzięki swoim dobroczynnym właściwościom, wpływa na poprawę jakości snu. Posiada ona szereg niezwykłych dla naszego zdrowia walorów, dzięki którym cieszy się od lat tak dużą popularnością.

Len z natury jest antyalergiczny, ma działanie antybakteryjne, dlatego stanowi idealne rozwiązanie dla osób z problemami skórnymi czy uczuleniami. Doskonale reguluje temperaturę ciała – jest przewiewny i lekki, dzięki czemu latem zapewnia kojący chłód, natomiast w zimą otula przyjemnym ciepłem. Sprawdzi się zatem o każdej porze roku. Zwiększenie komfortu gwarantuje również wysoka absorpcja wilgoci. W porównaniu do innych materiałów tworzy najlepszy mikroklimat dla ludzkiej skóry. Wbrew ogólnie panującemu przekonaniu, pościel lniana oraz prześcieradła z lnu wcale nie są sztywne i szorstkie. Współcześnie produkowana tkanina, dzięki poddawaniu jej procesom technologicznym takim jak temblowanie czy sanforyzacja, staje się miękka i przyjemna w dotyku. Nie podrażni ona nawet najbardziej wrażliwej skóry. Co istotne, częste pranie w wysokiej temperaturze i prasowanie bielizny pościelowej wzmacnia te właściwości, jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom higieny.

przesceradlo-z-lnu-gumka posciel-z-lnu-szaro-mietowa

Pościel z lnu – naturalnie piękna

Lniana pościel jest nie tylko zdrowa dla naszego ciała ale również cieszy oko pięknym wyglądem. Obecnie jest najbardziej modnym wariantem wśród tekstyliów przeznaczonych do sypialni. Dzięki swej surowej formie będzie idealnie pasować do każdego stylu pomieszczenia. Świetnie sprawdzi się w pokoju w stylu skandynawskim, rustykalnym czy nowoczesnym dodając mu szlachetnego charakteru. Sypialnia to miejsce odpoczynku, dlatego warto tu ograniczyć ilość wizualnych bodźców. Pościele lniane, dzięki swoim naturalnym barwom tworzą we wnętrzu przyjemną i zdrową atmosferę, która sprzyja nocnemu odpoczynkowi. Lniana pościel jest przeznaczona dla osób ceniących sobie wysoką jakość materiałów, poszukujących naturalnych kolorów i faktur tkanin. Jest też odpowiednia dla osób dbających o ekologię, ponieważ len jest biodegradowalny i bezodpadowy zatem całkowicie wpisuje się w filozofię „zero waste”.

Jak widać, spanie w lnianej pościeli pozwala cieszyć się zdrowym i spokojnym snem, zapewniając naszemu organizmowi osiągnięcie pełnego spokoju i harmonii. To jedna z najlepszych inwestycji w nasze zdrowie. Ponadto, piękna pościel z lnu stanowi wyjątkowy element dekoracyjny a spanie w przytulnie zaaranżowanej sypialni jest samą przyjemnością.