Waflowe ręczniki z lnu – idealne do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka

Skóra dziecka wymaga należytej oprawy. Dlatego, aby była ona odpowiednio zabezpieczona, należy zadbać nie tylko o jej prawidłowe nawilżanie oraz natłuszczanie, ale i osuszanie. Sięgając po kosmetyki i akcesoria dla najmłodszych warto więc być świadomym i wybierać wyłącznie antybakteryjne i naturalne produkty. Jednym z nich jest ręcznik lniany waflowy, który zapewni skórze maluszka możliwie najlepszą pielęgnację.  

Len to jedna z najmodniejszych tkanin stosowanych głównie w dekoracji wnętrz. Produkty z lnianej tkaniny coraz częściej wybierane są w formie eleganckich zasłon, przewiewnej pościeli, czy stylowych poszewek na poduszki. Od jakiegoś czasu, len zaczyna się także pojawiać w łazienkach świadomych rodziców pod postacią delikatnych, antyalergicznych ręczników.

Praktyczne, antybakteryjne i efektowne

Ręczniki lniane szybko wysychają, są chłonne oraz przewiewne.

Ręczniki lniane zyskują na popularności. Szczególnie, jeśli chodzi o akcesoria dla maluchów, które przecież potrzebują najwyższej jakości produktów. Bardzo ważne jest bowiem, aby były one nie tylko należycie wykonane, jak również delikatne oraz antyalergiczne. Takie właśnie są lniane ręczniki waflowe, które powstają ręcznie w niewielkiej manufakturze Słonik.

Jako, że len posiada wysokie właściwości absorpcyjne, ręczniki lniane szybko wysychają, są chłonne oraz przewiewne. Ekologiczna, naturalna tkanina doskonale sprawdzi się przy delikatnej skórze dzieci, również tych borykających się z chorobami skórnymi. Dzięki strukturze wafla, nasze ręczniki można wykorzystać również do wykonania mikro masażu swojej pociechy.

Jak dbać o ręczniki lniane

Aby tekstylia kąpielowe służyły rodzicom i ich dzieciom przez dłuższy czas, konieczna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że produkty wykonane z lnu należy prać w temperaturze 40 stopni oraz nie wirować. Aby jednak mieć pewność najwyższej jakości oraz wspomnianych powyżej właściwości lnianej tkaniny, warto wybierać wyłącznie ręczniki oraz pozostałe tekstylia, które zostały uszyte w stu procentach z lnu.