Dlaczego warto wybrać len

Wszystko
o wyjątkowym
materiale jakim
jest len
obrus-lniany-bezowy
produkty-lniane-do-domu
Len to materiał o wyjątkowych właściwościach. Jest lekki i niezwykle trwały, zapewnia uczucie komfortu o każdej porze roku. Jego naturalne marszczenia sprawiają, że wyróżnia się na tle innych tkanin, a ponadczasowe piękno zachwyca każdego konesera estetyki i funkcjonalności.

Len uprawiany jest na świecie już od wielu lat. To najbardziej ekologiczna tkanina otrzymywana z rośliny o tej samej nazwie. Jest przyjazna dla ludzkiego ciała i całkowicie biodegradowalna, a więc przyjazna środowisku. Jego zdrowotne właściwości znane są w medycynie, kosmetologii, czy kuchni każdego z nas (pod postacią chociażby niezwykle zdrowego oleju lnianego).

 

Len to tkanina niezwykle odporna na rozciąganie, co oznacza, że z każdym kolejnym praniem nie traci na atrakcyjności i jakości. Wykonane z lnu produkty stają się jeszcze bardziej trwałe i piękne.

Czym jeszcze wyróżnia się len na tle innych tkanin? Przede wszystkich swoją zdolnością pochłaniania wody i pary wodnej oraz termoregulacją. Oznacza to, że latem chłodzi, a zimą pozwala utrzymać optymalną temperaturę ciała.

 

Poza tym tkanina wykonana z lnu zapewnia uczucie świeżości i cechuje się działaniem antybakteryjnym, jest antystatyczna. Nie jest atakowana przez grzyby i różnego rodzaju bakterie, przez co nie wywołuje alergii.

Len to tkanina niezwykła, z której w naszej pracowni szyjemy przede wszystkim pościele i prześcieradła, bieliznę nocną, obrusy i serwety oraz poszewki na poduszki. Pełna oferta dostępna jet tutaj.

 

Do produkcji stosujemy wysokojakościowy, stuprocentowy len pozyskiwany z upraw europejskich.

Co mówią nasi klienci